
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4 |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 145 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| RAM Size | 136 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Max Clock Frequency | 180 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 104
Distributors
pcbx
Unit Price$5.75111
Ext.Price$5.75111
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.75111 | $5.75111 |
| 10 | $3.57360 | $35.73600 |
| 25 | $3.47956 | $86.98900 |
| 50 | $3.43525 | $171.76250 |
| 100 | $3.39150 | $339.15000 |
